Wiele produktów jest dostępnych w różnych kształtach i rozmiarach – jednak nie powinno to dotyczyć kortów do squasha! Wymiary kortów są precyzyjnie i szczegółowo określone w Specyfikacji Kortów do Squasha WSF, ale nawierzchnia również powinna być odpowiednia do gry w squasha.

Z tego względu od wielu lat WSF prowadzi program Akredytacji produktów. Akredytacja WSF pozwala producentom zapewnić klientów o jakości i standardzie, a konstruktorów i osoby odpowiedzialne za specyfikacje kortów – o tym, że materiały spełniają wymogi. Co bardzo istotne, pomaga to także zapewnić, że zawodnicy rywalizują na kortach, które są właściwym miejscem dla ich meczy, a także w razie wypadku pozbawia obaw właścicieli kortów, czy użyto właściwych materiałów.

Ostatnio dodano nowy element w porozumieniu z PSA oraz Regionami, którzy nalegali, aby nowo wybudowane korty, na których organizowane są turnieje WSF, PSA, Regionalne, Junior Circuit oraz inne imprezy były budowane przy zastosowaniu wyłącznie Akredytowanych produktów. Pozwoli to na zapewnienie zawodników przybywających na takie imprezy, że nowe korty, na których będą grać, charakteryzują się naprawdę wysokim standardem. (Wymóg ten nie dotyczy kortów istniejących przed 2013 rokiem, do których należy stosować standardowe specyfikacje WSF, zapewniające właściwe warunki do gry). Korty spełniające wymogi podlegają Rejestracji w WSF, przez co zostają dopuszczone do organizacji wyżej wymienionych imprez.

W celu wzmocnienia motywacji do zapewniania, że komponenty nowych oraz wymienianych kortów są najwyższej jakości, WSF wprowadziła także status Firmy Akredytowanej przez WSF. Jest on możliwy do uzyskania przez każdą firmę, która wykazuje się odpowiednim doświadczeniem i wiedzą ekspercką w budowie kortów do squasha – stosując tylko Produkty Akredytowane przez WSF. Firmy te będą zobowiązane do udzielenia pięcioletniej gwarancji zarówno na materiały, jak i wykonanie, stosowanie doświadczonych i wykwalifikowanych konstruktorów i podwykonawców oraz spełnienia innych warunków, mających na celu zapewnienie wysokiego standardu i pozbawienia obaw. Rejestracja jest możliwa tylko wówczas, jeśli kort był zbudowany przez Firmę Akredytowaną lub jeśli jest zatwierdzony przez WSF.