Maciej Kliś - Przewodniczący Komisji Trenerskiej

e-mail: macieksquash@gmail.com
mobile: +48 501 925 899
komunikacja w: angielski, niemiecki, hiszpański

Jego przygoda ze squashem rozpoczęła się w 2004r. w Żywcu, gdzie w nieistniejącym już lokalnym klubie stawiał pierwsze kroki na korcie do squasha. Kiedy na jednym z turniejów z Zakopanem poznał Pavla Sladecka, rozpoczął z nim cykliczne treningi, co spowodowało, że w niedługim czasie regularnie brał udział w turniejach a także sam został trenerem. Aby poszerzyć swoją squashową wiedzę i umiejętności, wyjechał do Anglii. Tam też rozpoczął współpracę ze swoim późniejszym mentorem, Bryanem Pattersonem.

W związku z jego dużym zainteresowaniem metodyką trenerską w 2008 r. nastąpiła zmiana ról w relacji z Pavlem Sladeckiem i to Maciej doprowadził Pavla do zdobycia tytułu Mistrza Czech po raz pierwszy. Od 2008 roku nawiązał współpracę z P.A. Hirst, który tworzył metodykę trenerską dla struktur Światowej Federacji Squasha (WSF). Od tego czasu przeprowadził z powodzeniem wiele kursów przygotowawczych oraz egzaminacyjnych a także zorganizował Europejską Konferencję Trenerską w Warszawie i Światową Konferencję Trenerską w Krakowie. Aktualnie w trakcie certyfikacji na wykładowcę poziomu drugiego WSF.

W latach 2009-2014 był trenerem Reprezentacji Polski Seniorów, a także członkiem Zarządu Polskiej Federacji Squasha. 

Uprawnienia:

  • Trener European Squash Federation, Level 3 (obecnie najwyższy stopień trenerski)
  • Tutor European Squash Federation, Level 1 (wykładowca poziomu pierwszego)
  • Sędzia klubowy PFS

Dominik Kowalski

Trener World Squash Federation Level 3
Squasha uprawia od 2009 roku. Czynny zawodnik w Polsce, w czołówce 20 najlepszych zawodników, Mistrz Pomorza. Obecnie skupia się na trenowaniu zawodniczym.
Absolwet AWFiS Gdańsk, instruktor snowboardu i narciarstwa, posiadający uprawnienia żeglarskie i motorowodne. Miłośnik wszelkich sportów i ruchu. Przed squashem trenował pływanie, judo, koszykówkę, tenisa stołowego, kick boxing, łucznictwo, snowboard, biegi długodystansowe i inne… 

Moje życie mocno kręci się wokół sportu. Chcę się dzielić wiedzą i chętnie to robię. Uważam, że bycie trenerem to nie tylko godzina na korcie, ale też dbanie o wszystko co się dzieje wokoło by być lepszym.” 

 

 

Kamil Dominiak

Maciej Chądzyński

Jeden z najbardziej doświadczonych trenerów squasha w Polsce, z uprawnieniami trenerskimi WSF level 3 nadanymi przez Światową Federację Squasha.

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Trener z 25 letnim doświadczeniem pracy na korcie z zawodnikami i amatorami na każdym poziomie zaawansowania. Wyszkolił wielu zawodników i zawodniczki grających w turniejach do rankingu Polskiego Związku Squasha oraz reprezentujących barwy narodowe.

Jako zawodnik był członkiem Kadry Narodowej w latach 2000-2004. Wraz z drużyną narodową zdobył brązowy medal w Pucharze Europy ENCC w roku 2003 w Bratysławie. Indywidualnie zdobył Wicemistrzostwo Polski w roku 2004.

Od początku związany również z budowaniem ruchu społecznego wokół squasha. Członek założyciel Polskiej Federacji Squasha w roku 2002 oraz inicjator i główny wykonawca projektu powstania Polskiego Związku Squasha w roku 2018.

Obecnie w strukturach PZSQ jest Członkiem Komisji Trenerskiej, gdzie współtworzy ogólnopolski projekt kształcenia kompetencji trenerskich. Przygotowuje i certyfikuje młodszych trenerów z ramienia Światowej Federacji Squasha jako Tutor WSF L1.

Na co dzień prowadzi zajęcia dla początkujących, dla graczy klubowych i zaawansowanych w warszawskim klubie Aerosquash.

Sebastian Weber

Przemek Atras

Trener European Squash Federation level 2
Mistrz Polski 2018
Vice Mistrz Polski 2014
#1 rankingu PZSQ 2014-2016, 2018-2019
Reprezentant Polski w latach 2012-2017

Ze squash'em związany od 2009 roku. Od samego początku swojej squash'owej przygody intensywnie rozwijał się w kierunku zawodniczym i trenerskim. 
Kolejno zdobywał potrzebne szkolenia i certyfikaty Europejskiej Federacji Squash'a kończąc trenerskie stopnie 1, 2 i 3. Z sukcesami pracował jako trener w krakowskich klubach prowadząc jedną z większych Akademii Squash'a w Polsce, z której wyszli medaliści i reprezentanci Polski Juniorów. Wielu jego podopiecznych osiągało i osiaga bardzo dobre wyniki w rywalizacji lokalnej i ogólnopolskiej w różnych kategoriach wiekowych.

Jako zawodnik zdobył wszystkie możliwe trofea w rozgrywkach indywidualnych w Polsce. Już 4 lata po rozpoczęciu gry w squash'a stał na najniższym stopniu podium Indywidualnych Mistrzostw Polski w 2013 roku. Następnie było tylko lepiej, co potwierdził osiągnięciem pierwszego miejsca w rankingu OPEN Polskiej Federacji Squash'a w 2014 roku i zdobyciem tytułu Indywidualnego Mistrza Polski w 2018 roku.

"W ramach pracy w Komisji Trenerskiej, chcę dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z nowym adeptami squash'a w Polsce oraz promować pracę trenera jako możliwą ścieżkę zawodową dla osób pasjonujących się sportami rakietowymi."

Konrad Tyma

Trener England Squash Level 2
Reprezentant Polski Juniorów 2006-2010
Reprezentant Polski Seniorów 2010-2012

Konrad pierwszy raz podniósł rakietę do squasha w 2004 roku w Gorzowie Wielkopolskim, a w 2006 roku jako jeden z najlepszych juniorów w Polsce z cała rodziną przeniósł się do  Bristolu w Anglii, gdzie trenował pod okiem założyciela EliteSquash - Hadriana Stiffa, tam też uczył się metodyki nauczania squasha. W roku 2010 zdał swój pierwszy stopień trenerski i od tego czasu jest zaangażowany w prace z juniorami.

W 2011 roku dołączył do PSA, gdzie osiągnął 350 miejsce na świecie, swój najwyższy ranking w lutym 2012. Pomiędzy 2010-2014, Konrad miał zaszczyt być członkiem oraz kapitanem pierwszej drużyny squasha na University of the West of England (UWE),  razem z braćmi El Shorbagy, Mohamedem i Marwanem oraz Lucasem Serme. W 2014 roku ukończył studia na kierunku Architektury i Inżynierii Środowiska.

W 2016 roku wrócił do Polski, po powrocie do kraju wspiął się na 2 miejsce rankingu PZSQ w listopadzie 2018 roku. Natomiast w 2019 roku był członkiem Zarządu Polskiego Związku Squasha. Na co dzień rozwija swoją akademię juniorską w Poznaniu - Konrad Tyma Academy.