Podpisanie Memorandum o współpracy z WSO (World Squash Officiating)

 

W imieniu Polskiego Związku Squasha i Kolegium Sędziów gorąco zachęcamy wszystkich: zawodników, sędziów squasha i osoby, które czują w sobie żyłkę sędziowską do zarejestrowania się na stronie:

https://worldsquashofficiating.com/

WSO jest organizacją, współdziałającą z WSF i PSA, której celem jest standaryzacja poziomu sędziowania w squashu, poprzez organizację kursów sędziowskich on_line oraz przeprowadzanie egzaminów on_line na poszczególne szczeble sędziowskie.

Zapraszamy na stronę www - gdzie możemy znaleźć szereg przydatnych materiałów do nauki, takich jak przepisy do gry squasha, objaśnienia oraz filmiki instruktażowe.

Platforma jest nie tylko pomocna sędziom, ale także zawodnikom, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę na temat gry w squasha.

W celu przejścia kursu od podstaw, czyli poziomu Level 0 - Rules, gdzie zaznajamiamy się z przepisami do gry w squasha, oglądając 45 minutową prezentację, zwieńczoną prostym testem, należy założyć konto na portalu, a następnie wziąć udział w module szkoleniowym.

Zaliczenie testu pozwala na odblokowanie kolejnych poziomów: Level 1 - Club, Level 2 - Tournament, Level 3 - National.

Poziom Level 0 jest bezpłatny.

Całość materiałów jest przygotowana w języku angielskim, niemniej jednak w ramach współpracy rozpoczęliśmy prace na tłumaczeniami wszystkich materiałów i testów, będą one się sukcesywnie pojawiały na stronie WSO oraz na stronie polskisquash.pl w nowej sekcji sędziowanie.

Umowa z WSO spowoduje też zmiany na liście akredytowanych sędziów PZSQ - aby pozostać aktywnym sędzią na tej liście, wszyscy sędziowie klubowi/turniejowi/narodowi są proszeni o rejestrację w terminie do Marca 2022 w WSO (wystarczy poziom 0 /zerowy/ WSO - istotny jest sam fakt rejestracji).

Osoby nie zarejestrowane do tego czasu - zostaną przeniesione do listy archiwalnej sędziów PZSQ z zachowaniem kategorii, utracą jednak możliwość otrzymywania diet sędziowskich i dofinansowań z PZSQ na aktualnych turniejach.

Uwaga: Rejestracja i samo zaliczenie kategorii sędziowskiej na stronach WSO - nie daje uprawnień sędziowskich PZSQ - do ich otrzymania wymagane jest równocześnie spełnienie wymogów praktycznych i teoretycznych PZSQ.

PS: Dalsze informacje będą się sukcesywnie ukazywały na stronie PZSq - prosimy  osoby zainteresowane o jej śledzenie.