W związku z informacjami, które pojawiają się w mediach oraz rekomendacji Ministerstwa Sportu odnośnie zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem, czujemy się w obowiązku przypomnieć Państwu, iż:

  1. Koronawirus 2019-nCoV jest wirusem osłonkowym, podatnym na działanie wszystkich rozpuszczalników lipidów. Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem lub dezynfekować je środkiem na bazie alkoholu.

  2. Jesteśmy po feriach zimowych. Wielu Polaków wyjechało na ten czas np. do Włoch. Okres wylęgania wirusa może trwać do 14 dni, najczęściej 5-6 dni. W tym czasie podróżujący z obszarów wysokiego ryzyka powinni obserwować swój stan zdrowia. W przypadku pojawienia się symptomów takich jak:

         - gorączka powyżej 38 C;

         - kaszel;

         - duszność;

powinniśmy skontaktować się z lekarzem, który poinstruuje o dalszych działaniach.

Apelujemy o nie bagatelizowanie żadnych oznak infekcji bądź złego samopoczucia i jeśli takie wystąpią, prosimy o pozostanie w domu nawet, jeśli oznaczałoby to nie pojawienie się na turniejach.
Wszystkie zaplanowane do tej pory turnieje i kolejka PLS odbędą się zgodnie z kalendarzem. Cały czas monitorujemy sytuację i stosujemy zalecenia rządu i Ministerstwa Sportu.

Zarząd PZSq