Biuro Zarządu PZSq przedstawia wytyczne dla osób zarządzających obiektami do gry w squasha oraz dla osób grających w squasha.

Rząd RP opublikował rozporządzenie (link w odnośnikach) umożliwiające uruchomienie z dniem 18 maja obiektów do gry w squasha. W związku z tym przedstawiamy nasze (Polskiego Związku Squasha) Wytyczne, których stosowanie rekomendujemy. W pierwszym okresie sugerujemy wszystkim grającym przede wszystkim trening na kortach. Wszyscy fani squasha zdają sobie sprawę z aktualnej sytuacji epidemiologicznej w kraju. Jednocześnie squash jest tą specyficzną dyscypliną, w której (w zasadzie) nie ma przypadkowych spotkań na korcie. Umawiamy się na grę z osobami, które doskonale znamy od lat. To najczęściej nasze żony, partnerki, nasze dzieci, nasi koledzy z pracy czy po prostu przyjaciele. Nie ma takiej możliwości, by na korcie spotkać osobę której nie znamy. Dlatego jesteśmy, jako Zarząd, pewni, że wszyscy chętni do gry zachowają się odpowiedzialnie i zastosują się do regulaminów klubowych które zostaną opublikowane w klubach - uwzględniając Rozporządzenie Rządu RP oraz nasze Wytyczne.
Chcielibyśmy zasugerować wszystkim fanom squasha, by w pierwszy etapie (pierwsze dwa tygodnie) skupili się na treningu. Wasi instruktorzy/klubowi trenerzy z pewnością doradzą Wam jakie ćwiczenia wykonywane na korcie sprawdzą się w powrocie do dawnej formy. Dopiero w kolejnym etapie zalecamy przejście do pełnych sparingów.

Wszystkim fanom squasha życzymy sukcesów w pracy nad formą i techniką.

Powodzenia i do zobaczenia na korcie.

Waldek Kobus
Biuro Zarządu PZSq