W dniach 19-21 października w Spektrum Sportu w Legionowie odbył się turniej squasha najwyższej rangi po patronatem Polskiego Związku Squasha.
Turniej Doctor Best Squash Tournament PZSQ A objął patronatem także Starosta Legionowski jak i Urząd Miasta Legionowo.

W kategorii kobiecej turniej nie zaskoczył kibiców i zgodnie z przewidywaniami w finale spotkały się Magda Kamińska i Natalia Ryfa. Lepsza okazała się Magda Kamińska wygrywając w setach 3:1. Trzecie miejsce zajęła Kinga Szymaniak, która pokonała 3:2 Dominikę Witkowską.

Więcej niespodzianek przyniósł turniej Open, w którym w półfinałach nie było nikogo z pierwszej czwórki turniejowej. W obu półfinałach trzeba było rozegrać pięć setów aby wyłonić zwycięzcę. Z pary Wojciech Nowisz-Adrian Marszał lepszy okazał się ten pierwszy, natomiast z pary Rafał Rykowski-Michał Kotra lepszy był ten drugi. W meczu o miejsce trzecie Rafał Rykowski musiał uznać wyższość Adriana Marszała, dla którego było to pierwsze podium w turnieju A.
Finał stał na bardzo wysokim poziomie, podobnie jak w półfinałach, rozegrano maksymalną liczbę setów. Po pięciosetowej walce najlepszym zawodnikiem i zwycięzcą turnieju okazał się Wojciech Nowisz, dla którego była to pierwsza wygrana w turnieju tej rangi od 22 miesięcy.
Gratulujemy!

Michał Szostek