W weekend 12-14 kwietnia, w klubie Cube Squash & Fitness w Lublinie, odbył się ostatni w sezonie 2018/19, turniej pod patronatem Polskiego Związku Squasha rangi A – Cube Squash Cup – Mistrzostwa Polski Wschodniej 2019.

Niekwestionowanym zwycięzcą turnieju został Piedro Schweertmann, który w pięciu spotkaniach nie stracił żadnego seta. Była to druga wygrana Holendra w turnieju rangi A w tym sezonie.

Na kolejnych miejscach podium mieliśmy dwie niespodzianki. Na drugim, pierwszy raz w karierze, znalazł się Adrian Marszał. Na trzecim miejscu, także po raz pierwszy, stanął Łukasz Kondratowicz, który w meczu o podium wygrał z Kamilem Przybitkowskim.

Wspomniany Kamil był kolejną niespodzianką turnieju. 19-latek rozegrał najlepszy turniej w swojej karierze, dochodząc do półfinału i ostatecznie zdobywając 4 miejsce. Podczas turnieju wygrał trzy pięciosetówki z rzędu: z Dominikiem Kowalskim, Wojciechem Nowiszem i Michałem Kurkiem.

Za duże zaskoczenie można uznać wygraną Łukasza Kondratowicza z aktualnym Mistrzem Polski, Przemysławem Atrasem. Wygrana w ćwierćfinale oznaczała pierwszy awans do półfinałów turnieju rangi A.

Podczas turnieju Natalia Ryfa osiągnęła kolejny cel w karierze. Po wcześniejszym zwycięskim debiucie w turnieju PSA, teraz udało jej się pokonać Magdę Kamińską i wywalczyć pierwsze miejsce na podium.

Trzecie miejsce w kategorii DAMSKIEJ zajęła Dominika Witkowska, która wygrała z Kingą Szymaniak (3:0).

Prezes Polskiego Związku Squasha Tomasz Banasiak wręczył dyplomy członkom Polskiej Reprezentacji obecnym na turnieju składając podziękowania i gratulacje za zwycięstwo w Drużynowych Mistrzostwach Europy dywizji 3.