Jakub Zalotyński został nominowany przez Europejską Federację Squasha, do członkostwa w European Disciplinary Panel (EDP).

EDP ​​jest organem, który w pierwszej kolejności podejmuje decyzje w kwestiach związanych z możliwym naruszeniem Kodeksu postępowania (ESF Code of Conduct) przez zawodników i federacje w dziedzinie europejskiej gry w squasha.

W Polskim Squashu drzemie potencjał na działania w strukturach europejskich i światowych. Wiele jednak sprowadza się do indywidualnych motywacji i chęci działania niejednokrotnie całkowicie społecznie. Po moim członkostwie w Zarządzie ESF kilka lat temu mamy kolejnego Polaka, który angażuje się na poziomie Europy. Życzę Jakubowi powodzenia i satysfakcji pracy w zaszczytnym gronie EDP." - skomentował Tomasz Banasiak, Prezes Polskiego Związku Squasha.

Sekretarz Generalny PZSQ podsumowując przyjęcie nominacji stwierdził:

„Jestem niezwykle zaszczycony otrzymaniem ze strony Zarządu ESF zaproszenia do zespołu European Disciplinary Panel. Możliwość pełnienia tej społecznej funkcji jest dla mnie dużym wyróżnieniem i podsumowaniem pewnego etapu związanego z aktywnością w międzynarodowym środowisku squasha.”

Polski Związek Squasha życzy Jakubowi Zalotyńskiemu powodzenia w wykonywaniu tej misji.