Zarząd PZSq uruchomił mechanizm indywidualnych rankingów regionalnych.

Rankingi można obejrzeć na stronie https://ranking.polskisquash.pl/ pod rankingami Masters. Rankingi regionalne będą publikowane co tydzień tak jak pozostałe notowania.

Zasada działania jest następująca. Ranking dla danego regionu wyliczany jest z turniejów indywidualnych A/B/C oraz rozgrywek PLS rozgrywanych w danym regionie przez ostatni rok.
Z rankingu wyłączone są IMP i DMP oraz turnieje Masters. Niestety - w związku ze zbyt małą liczbą turniejów juniorskich - nie ma notowań dla najmłodszych adeptów squasha.
Klasyfikacja dotyczy tylko i wyłącznie zawodników którzy grali turnieje lub PLS w danym regionie. To nie jest ranking dla osób które z danym regionem się identyfikują.
Np. Tomasz Matejski gra w PLS w regionie dolnośląskim oraz gra często w tamtejszych turniejach A i B/B+. Efektem jest pierwsze miejsce Tomasza w regionie dolnośląskim choć wiele osób kojarzy go ze Szczecinem.
Podobnie Dominik Kowalski nie jest liderem w regionie trójmiejskim ponieważ koncentruje się na startach w turniejach A które rozgrywane są w w różnych regionach a w Gdyni odbył się tylko jeden turniej A.

Zapraszamy do sprawdzenia lokalnego rankingu.

Będziemy wdzięczni za wszystkie uwagi dotyczące mechanizmu lub podziału regionów.

wk/PZSq