W ostatnich dniach World Squash Federation (WSF) we współpracy z Professional Squash Association (PSA) zaprezentowały nową kampanię pod nazwą "Squash Goes Gold". Inicjatywa ma ostatecznie pozwolić osiągnąć zasłużone miejsce squasha w programie Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

źródło: https://www.facebook.com/SquashGoesGold/

Po kilkukrotnych nieudanych próbach włączenia dyscypliny do programu olimpijskiego, zostały wyciągnięte odpowiednie wnioski na przyszłość. Globalny squash ewoluował i dziś nie brakuje mu argumentów w zmaganiach z innymi pretendentami o miejsce na Igrzyskach. Przedstawiciele WSF i PSA wraz z Prezesem Jacques Fontaine i mistrzynią Camille Serme zaprezentowali w Paryżu ofertę włączenia dyscypliny do Paris 2024. Squash spełnia wszystkie kryteria, aby starać się o start w Igrzyskach.

Ponadto należy odnotować bardzo duży sukces squasha jako sportu pokazowego na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires w październiku 2018 roku. Przyczyniła się do tego m.in. prezentacja innowacji jaką jest interaktywna ściana, która nadała dyscyplinie bardziej nowoczesny wymiar. Po sukcesie podczas imprez, interaktywna ściana stanie po raz pierwszy na profesjonalnej imprezie mistrzowskiej PSA!

źródło: https://psaworldtour.com/news/view/6150/2018-2019-psa-world-championships-to-feature-interactivesquash-front-wall-in-chicago

Squash poczynił ogromne postępy w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. WSF i PSA współpracując ze wszystkimi organizacjami i federacjami zaangażowanymi w squasha, a także poprzez wspólne gromadzenie fanów i graczy na całym świecie wierzą, że squash może w końcu zapracował na zasłużone miejsce w programie olimpijskim.

Wszelkie dostępne narzędzia komunikacji łączące globalną społeczność squasha razem wspierają wspólny cel jakim jest zapewnienie graczom squasha możliwości konkurowania o złoty medal olimpijski.

Kampania "Squash Goes Gold" została już aktywowana za pośrednictwem mediów społecznościowych - SquashGoesGold na Instagramie, Facebooku i Twitterze.

Adres oficjalnej strony kampanii - www.squashgoesgold.com.