Nicol David wybitna zawodniczka pochodząca z Malezji, ogłosiła zakończenie zawodniczej kariery.

Squashowe sukcesy rozpoczęła wieku 12 lat wygrywając kategorię U14 podczas jednego z najważniejszych turniejów juniorskich - British Junior Open 1996. Sukcesy podczas brytyjskiego Junior Open powtarzała jeszcze w kolejnych latach.

Do David należy wiele historycznych rekordów i osiągnięć. W 2001 roku jako pierwsza w historii zdobyła dwa tytuły mistrzowskie na świecie.

Jako seniorka ośmiokrotnie zwyciężyła w turniejach PSA World Tour (2005, 2006, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2014) odnotowując w ten sposób kolejny rekord.

W 2015 roku nieprzerwanie przez 109 miesięcy była liderką światowego rankingu PSA.

Jest najbardziej utytułowaną malezyjską zawodniczką. Zdobywczynią siedmiu złotych medali Mistrzostw Świata, w tym pięciu indywidualnych i dwóch drużynowych.

Nicol David oświadczyła, iż podczas dwudziestoletniej kariery zdobyła najważniejsze squashowe tytuły, stając się najlepszą malezyjską zawodniczką, a podjęta decyzja o zakończeniu profesjonalnej kariery wraz z końcem sezonu jest przemyślana.

Oczywiście nie porzuca squasha, będzie aktywnie działać na rzecz propagowania i rozwoju squasha współpracując z PSA (Professional Squash Association).

Nicol będzie wspierać młode malezyjskie pokolenie zawodniczek w ramach działalności Nicol David Foundation, która między innymi poprzez sport dążyć będzie do wzmocnienia pozycji dziewcząt, dając im tym samym szanse na wykorzystanie drzemiącego w nich potencjału.

W planach mistrzyni są również wykłady i artykuły w których będzie się dzielić swoją historią.

Jak zapowiedziała Nicol David jest to początek kolejnego etapu jej squashowego życia.