Drodzy animatorzy, właściciele obiektów i wszyscy entuzjaści squasha

Informujemy o możliwościach pozyskania środków z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach dwóch programów celowych. Środki finansowe można przeznaczyć na zajęcia i imprezy sportowe, eventy okolicznościowe, które upowszechniają aktywny model spędzania wolnego czasu, promują sport, jako środek pozytywnie wpływający na utrzymanie zdrowia oraz zapobiegający patologiom społecznym. O wsparcie mogą ubiegać się kluby sportowe, stowarzyszenia i fundacje. Liczymy na Waszą inicjatywę!

1. Program Klub 2022
https://www.gov.pl/web/sport/rekordowy-budzet-i-wazna-zmiana-w-programie-klub-rozpoczal-sie-nabor-na-operatora-programu

2. Program Sport dla Wszystkich
https://www.gov.pl/web/sport/ruszyl-nabor-wnioskow-do-programu-sport-dla-wszystkich-w-2022-roku-rekordowy-budzet

Pomocą w ewentualnej aplikacji służy Michał Szostek (beneficjent programu Klub2019/2020/2021 i Sport Wszystkich Dzieci 2021, wielokrotny realizator projektów grantowych z Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego).

Jednocześnie chcemy poinformować, że stowarzyszenia mogą się ubiegać o środki finansowe na szczeblu regionalnym i lokalnym.
Klub sportowy może otrzymać dotację z jednostki samorządu terytorialnego, na terenie której funkcjonuje (urząd marszałkowski, starostwo powiatowe, urząd gminy).
Formy wsparcia to małe granty, patronaty z możliwością wsparcia finansowego. Konkursy lokalne można śledzić na platformie witkac.pl (narzędzie, ułatwiające współpracę urzędów z organizacjami pozarządowymi).

Wystarczy zainteresować się tematem współpracy. Jeśli masz pomysł - zachęcamy do działania.

/-/

Biuro PZSq.

PS:
Polski Związek Squasha jak co roku złoży aplikację w ramach programu wspierania sportów nieolimpijskich, którego jest beneficjentem od momentu powstania.
To program przeznaczony dla związków sportowych na rzecz wspierania rozwoju Polskich Reprezentacji sportów nieolimpijskich w Mistrzostwach Świata i Europy oraz World Games.

https://www.gov.pl/web/sport/program-wspierania-sportow-nieolimpijskich-poprzez-dofinansowanie-przygotowania-i-udzialu-zawodnikow-we-wspolzawodnictwie-miedzynarodowym-w-2022-roku