W miniony weekend w Lublinie odbył się kurs sędziowski pod patronatem Polskiego Związku Squasha. Prowadzącym był Marcin Żak, którego wspierali Bartłomiej Osiniak oraz Tomasz Bolechała.

W piątkowym wykładzie udział wzięło 12 kandydatów, którzy w komplecie przebrnęli przez egzamin teoretyczny. Sobota oraz niedziela stała pod znakiem największej w historii polskiego squasha ilości egzaminów praktycznych w trakcie jednych rozgrywek. Indywidualne Mistrzostwa Lubelszczyzny obfitowały w mecze, podczas których można było sprawdzić wiedzę oraz umiejętności uczestników. Podziękowania należą się także zawodniczkom i zawodnikom za ich wyrozumiałość w stosunku do niewielkich, związanych z egzaminami zmian w harmonogramie oraz pozytywne podejście do kandydatów podczas sędziowanych przez nich meczów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim biorącym udział w kursie, prowadzącym zajęcia, a także obsłudze Cube Squash & Fitness Lublin za pomoc w organizacji kursu.

Osoby które zaliczyły zarówno egzamin teoretyczny, jak i praktyczny dzięki czemu uzyskały tytuł sędziego klubowego PZSQ to:

Marcin Sikorski (Gdańsk)
Mateusz Padysz (Siedlce)
Michał Wójcik (Lublin)
Krzysztof Lepionka (Lublin)
Michał Krzywina (Łomianki)
Wioletta Hrynkiewicz-Sudnik (Chełm)
Kamil Przybitkowski (Bydgoszcz)

Pozostali uczestnicy cały czas będą mogli podejść do egzaminu praktycznego podczas dowolnych rozgrywek PZSQ na których będzie obecny egzaminator.