Szanowni Państwo,

jest nam niezwykle miło poinformować o lokalizacjach imprez mistrzowskich w roku 2019 w Polskim Squashu.

W drodze postępowania konkursowego zostali wybrani następujący Organizatorzy Mistrzostw Polski 2019 w squashu:

  •  7 – 9 Czerwca 2019 – Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów
  • 13 – 15 Czerwca 2019 – Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów
  • 27 – 29 Czerwca 2019 – Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów

Wrocław Squash Club (Wrocław) – MK Group Mierzejewski i Danilecki sp. j

  • 23 – 24*) Listopada 2019 – Masters Indywidualne Mistrzostwa Polski

Racquet Squash Club (Kraków) – Racquet Squash Club sp. c.
*) Wstępna data imprezy.

Dziękujemy bardzo wszystkim Oferentom i gratulujemy Zwycięzcom rozstrzygnięć konkursowych.

W załączeniu Protokoły z posiedzenia Zarządu Polskiego Związku Squasha w sprawie rozstrzygnięć konkursowych.

W tym roku najlepsze oferty konkursowe organizacji mistrzostw Polski pojawiły się od dwóch podmiotów, które jeszcze nie organizowały imprez tej rangi. Jednakże obie lokalizacje znane są już z turniejów Polskiego Squasha najwyższej kategorii A oraz z wielu turniejów B i klubowych.

Wrocław Squash Club funkcjonuje już na rynku od wielu lat przy ulicy Długosza. Jednakże w tym roku w następstwie zmian własnościowych odmładza swój wizerunek i zyskuje nową atmosferę klubową. Oferta organizacji mistrzostw obejmuje także ekspozycję kortu szklanego w jednej z wrocławskich galerii, a ogólne założenia planu promocji squasha zyskały uznanie w ocenie oferty.

Zarząd zwrócił jednak uwagę na fakt, że pierwszy raz w historii Polskiego Squasha, następujące dwa tygodnie po sobie indywidualne i drużynowe mistrzostwa zostaną przygotowane przez tego samego Organizatora wykonawczego. Będzie to z pewnością duże wyzwanie organizacyjne. Jednakże Zarząd ma także świadomość, że połączenie ze sobą tych najważniejszych imprez krajowych w jeden cykl umożliwia niespotykane do tej pory przygotowanie oferty promocyjnej oraz podjęcie współpracy zarówno z partnerami prywatnymi oraz publicznymi. W tym kontekście PZSQ będzie w regularnym kontakcie z Organizatorem i zbierze opinie z tego nowego w Polskim Squashu doświadczenia.

Racquet Squash Club, w którym odbędą się Masters IMP jest już znaną marką na mapie Polski. Jednakże w roku 2017 klub znalazł sobie nową lokalizację i dysponuje obecnie 8 kortami do squasha. Niedawno odbyty tam turniej PZSQ rangi A zebrał pozytywne opinie. Cieszy nas, że właściciele obiektu podjęli starania o organizację imprezy jeszcze wyższej rangi w swoim nowym obiekcie i złożyli najatrakcyjniejszą ofertę. Organizacja tak dużej imprezy, jak mistrzostwa Masters w 2019 r. pozwoli Organizatorowi na zebranie nowych doświadczeń, które być może będą pomocne i inspirujące do kolejnych wyzwań.

Serdecznie zapraszamy na Mistrzostwa Polski w roku 2019.

Polski Związek SQuasha
Passionate For Squash