Komunikat nowego Zarządu PZSq

W imieniu nowego Zarządu przepraszam za zablokowanie komentarzy pod postem o nowych władzach Związku na FB, dokonane bez konsultacji Zarządu przez Biuro, które uzasadniało to niespotykanym poziomem hejtu wobec legalnie wybranych władz Związku.

Poprawa komunikacji z Członkami i całym środowiskiem jest jednym z głównych elementów programu nowego Zarządu. Dlatego do końca tygodnia na stronie Związku zostanie opublikowane sprawozdanie z Walnego Zebrania Członków. Jednocześnie Zarząd będzie dążył do stworzenia miejsca do merytorycznej wymiany uwag na konkretne i istotne tematy jak kalendarz turniejowy czy regulaminy rozgrywek, na stronie Związku bez preferencji dla żadnej z istniejących platform mediów społecznościowych.

Jest wiele spraw, które należy poprawić i rozwinąć w polskim squashu, warto jednak zauważyć, że dzięki wysiłkom poprzednich władz poradziliśmy sobie całkiem przyzwoicie w trudnym okresie pandemicznym np. odbyły się wszystkie imprezy mistrzowskie, co nie udało się wielu innym związkom. W klubach zwiększyła się liczba graczy, a nasi zawodnicy odnieśli kolejne sukcesy w tym pierwsze w historii zwycięstwo w turnieju PSA.

Nowy Zarząd oraz współpracujący zespół tworzą osoby bardzo zaangażowane w rozwój polskiego squasha z długą listą osiągnięć zarówno organizacyjnych jak i sportowych czy trenerskich. Jesteśmy przekonani, że efekty naszych starań będą widoczne już na najbliższym Walnym, kiedy po raz pierwszy złożymy sprawozdanie z przeprowadzonych działań i wdrożonych zmian.

Na ostatnim Walnym, w trakcie wyczerpującej prezentacji kandydatów oraz odpowiedzi na wiele pytań, które padły z sali zarówno od przedstawicieli Członków jaki i obecnych gości, okazało się, że programy są zbliżone co do proponowanych kierunków zmian i rozwoju, a różnice dotyczą w znacznej mierze sposobów ich realizacji i priorytetów.
Mamy więc nadzieję, że kiedy opadną emocje będziemy wspólnie rozwijać naszą ulubioną dyscyplinę sportu. Zapraszamy wszystkich do współpracy.

Andrzej Uryga
Prezes Zarządu PZSq