Komunikat Biura Zarządu PZSq.

W związku ze wznowieniem sezonu 2019/2020 Biuro Zarządu informuje, że:
1. Reaktywacja turniejów lokalnych (B i C).
Sukcesywnie zgłaszane i wpisywane są do kalendarza turnieje lokalne. Trwają prace nad rozmrożeniem rankingu - najbardziej prawdopodobna data to pierwszy turniej A.
1. Turnieje A (Reaktywacja).
Po uzgodnieniach z organizatorem marcowego Turnieju A w Legionowie został ustalony nowy termin rozegrania tego Turnieju na 3 lipca. Po stronie organizatora jest potwierdzenie chęci startu dotychczas zweryfikowanych zawodników, ustalenie ostatecznej listy startowej i przekazanie jej do Biura PZSq w celu przeprowadzenia nowego losowania. Biuro Zarządu opublikuje po konsultacjach z KT nowy termin zamknięcia list oraz losowania Turnieju. W dalszym ciągu zawodniczki i zawodników pragnących zagrać w tym turnieju obowiązywać będzie ranking z 2 marca.
W planach kalendarzowych były jeszcze turnieje A we Wrocławiu i Lublinie. Turniej w Lublinie nie odbędzie się (w związku z rezygnacją organizatora). Nie ma jeszcze decyzji co do rozegrania Turniej w Hasta La Vista.
2. IMP 2019/2020
Trwają rozmowy z wybranym organizatorem (Hasta La Vista) dotyczące terminu rozegrania IMP. Wstępnie rozpatrujemy ostatni tydzień lipca (30.07-1.08) lub pierwsze dwa tygodnie sierpnia (6.08-8.08 lub 13.08-15.08). Ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta.
2. Dokończenie rozgrywek PLS.
Organizatorzy czwartej kolejki PLS (lub 3 i 4 - Mazowsze, 3 - Trójmiasto) zostali poproszeni o ustalenie wspólnie z kapitanami drużyn nowego terminu rozegrania przerwanych rozgrywek PLS. Terminem chronionym w tym przypadku jest data Turnieju A w Legionowie (3/4/5 lipca). Biuro Zarządu będzie sukcesywnie publikować uzgodnione terminy na stronie www.polskisquash.pl.
3. Baraże.
Najbardziej prawdopodobną datą rozegrania baraży do DMP jest weekend 11/12 lub 18/19 lipca. Miejsce rozegranie zostanie ustalone po uzgodnieniu daty zawodów.
3. DMP 2019/2020.
Zarząd PZSq planuje rozegranie DMP Seniorów w ostatni tydzień sierpnia (27-29 sierpnia). To termin w którym miały odbywać się przełożone na 2021 rok Mistrzostwa Świata Masters. To jednocześnie dość dogodny termin dla zawodników zagranicznych zgłoszonych do rozgrywek PLS. Jeżeli sytuacja pandemiczna w kraju i w Europie pozwoli na wznowienie ruchu międzynarodowego byłby to najbardziej dogodny termin na zakończenie sezonu 2019/2020 zakładając, że impreza końcowa odbyłaby się na szklanym korcie. Trwają rozmowy dotyczące warunków przeprowadzenia tego turnieju. W najbliższym czasie Zarząd ogłosi konkurs na organizację DMP Seniorów i Seniorek.
4. DMP Juniorów
Trwają rozmowy na temat terminu i miejsca DMP Juniorów. Zgłoszonych zostało 11 drużyn chłopców i 4 drużyny dziewcząt. Bierzemy pod uwagę pierwotny termin DMP lub zamrożenie rankingu uczestników i rozegranie turnieju w terminie późniejszym.
5. Turnieje Masters.
Marcowy lockdown skutecznie przerwał start turniejów A Masters. Biuro zarządu przygotowuje nową propozycję uruchomienia sezonu Masters z założeniem, że Turniej MP rozegrany zostanie w zaplanowanym terminie listopadowym. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony konkurs na organizację MIMP.
6. Egzamin trenerski ESF Level.
Komisja trenerska przeprowadzi w terminie lipcowym egzamin w Bielsku-Białej. Drugi termin (podejście) zaplanowany jest na wrzesień/październik. Zainteresowanych prosimy o kontakt na adres biuro@polskisquash.pl. Ze wszystkimi kandydatami (dotychczas zgłoszonymi i nowymi chętnymi) skontaktuje się Maciek Kliś.
7. Sezon 2020/2021
Trwają prace nad terminarzem sezonu 2020/2021. Zakładamy, że rozgrywki rozpoczną się turniejami A we wrześniu. Zmianie ulegnie tryb zgłaszania drużyn do rozgrywek PLS. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do składania na adres biuro@polskisquash.pl propozycji, uwag lub wniosków wraz z uzasadnieniem dotyczących zmian w RRI, RRD i RRM na nowy sezon. Każda propozycja zostanie wnikliwie rozpatrzona przez KT i Zarząd PZSq.

pozdrawiam
Waldek Kobus
Biuro Zarządu PZSq
669615815