Karina Tyma PO RAZ DRUGI na najwyższym miejscu w turnieju PSA.

Gratulujemy naszej reprezentantce Karinie Tymie drugiego tytułu PSA w karierze.
W finale "LIFE TIME CITY CENTRE WOMEN'S INTERNATIONAL SQUASH OPEN 2021" w Houston pokonała 3:0 (9,5,5) Wen Li Lai z Malezji.
Warto zwrócić uwagę, że w drodze do finału ograła 3/0 (6,11,6) Marinę Stefanoni - amerykańską zawodniczkę, która w swojej karierze ma tytuł Mistrzowski British Junior Open GU17 z 2019 roku.
Po raz kolejny przypomnijmy - to drugi tytuł PSA Kariny w karierze - nie DRUGIE (!!!) miejsce, ale DRUGI tytuł. Artykuł na ten temat możemy przeczytać https://psaworldtour.com Pierwszy tytuł mistrzowski zaowocował pierwszym w historii squasha tytułem "Player of the Month" PSA za miesiąc maj.

Przed naszą zawodniczką stoją teraz duże wyzwania, wszystkie ze znaczkiem PSA.
1. Kolejny turniej to IMP PSA Closed National gdzie teoretycznie tytuł Mistrzyni Polski jest na wyciągnięcie ręki.

2. W duńskim Odense szykuje się wielki sprawdzian formy Kariny. Turniej ODENSE OPEN 2021 to zawody w których nagrodą jest dzika karta do lipcowych Mistrzostw Świata w USA.
Na liście startowej jest przede wszystkim rozstawiona z numerem jeden Christina Gomez z Hiszpanii. Poza nią w turniejowej szesnastce jest 5 młodych zawodniczek z Egiptu a w drugiej rundzie Karina - turniejowa dwójka (jeśli pokona Tabę Taghavi z Francji) - ma za przeciwniczkę wygraną z pojedynku Farah Momen (EGY) z Hannah Chukwu (Węgry) niezwykle sympatyczną zawodniczkę. Szykuje się bardzo ciekawy turniej.

Warto też dodać, że Karina wygrywając turniej w Houston była jeszcze na liście startowej Mistrzostw Świata. Dzisiaj (po zgłoszeniach Camille Serme i Alison Waters) jest już na liście rezerwowej. To dodatkowy bodziec by zagrać jak najlepiej w tych zawodach. A na liście konkurentek do awansu są jeszcze (3) Alison Thompson ze Szkocji i (4) Lily Taylor z Anglii.

#TrzymamykciukizaKarinę

PZSq

PS. Pomyliliśmy się i publikację o wynikach z Houston opublikowaliśmy ze słowną literówką, która jest oczywistym błędem pisanym o trzeciej nad ranem. Natomiast cieszymy się z 196 like'ów 😅 na blogu 7 dni 🙈

zdjęcie: źródło Instagram