Drodzy Pasjonaci squasha

W ostatnich tygodniach intensywnie pracujemy nad poprawą wizerunku oraz organizacji Polskiego Związku Squasha.
Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zgłaszania nam uwag i sugestii które moglibyśmy wykorzystać, aby usprawnić działanie naszej organizacji, jednoczyć społeczność squashową oraz wprowadzać najlepsze praktyki dla związków sportowych.

Piszcie do nas:
biuro@polskisquash.pl

Wydarzenia

W zeszłym tygodniu w Białymstoku odbył się Krishhome Squah Festival. Szklany kort na Rynku Kościuszki przyciągnął uwagę mieszkańców oraz pasjonatów squasha z całej Polski. Jest to wspaniały przykład promocji naszej dyscypliny w stolicy Podlasia.
Dzięki zaangażowaniu klubu Power Squash Białystok i całej rodziny Popko nasi najlepsi zawodnicy mieli szansę odwiedzić to historyczne miasto. Mecze odbywały się w samym centrum na Starówce, gdzie na co dzień skupia się życie kulturalne.
Zarząd PZSQ objął patronatem i bardzo dziękujemy za zorganizowanie tak profesjonalnej imprezy na światowym poziomie.
Konrad Tyma reprezentował PZSQ i brał czynny udział w całej imprezie – najpierw jako gracz, a potem kibicował innym. Wszyscy zawodnicy są jest pod wrażeniem organizacji imprezy oraz zauroczeni gościnnością i samym miastem

Organizacja
Standardy operacyjne - Katarzyna i Waldemar odwiedzili przedstawiciela Ministerstwa Sportu i Turystyki Pana Artura Gąsiewskiego, żeby poinformować o zmianie Zarządu, omówić strategię, ustalić plan działania oraz poznać wymagania MSiT odnośnie raportowania.
Zdolność operacyjna – obecnie przeglądamy procesy i procedury w PZSQ, żeby ustalić jak najefektywniej zapewnić zdolność i ciągłość funkcjonowania biura. Waldemar zajmuje się licencjami i turniejami, Katarzyna administracją i finansami a Konrad opracowaniem i aktualizacją przepisów.

Plan działania
1. Odzyskanie płynności – cały czas pracujemy nad usprawnieniem administracji, rachunkowości i zarządzania finansami.
2. Jak najefektywniejszego wykorzystania środków z MSiT w ramach zaplanowanych projektów – pracujemy nad strategią rozwoju.
3. Budowanie wizerunku PZSQ i zaufania. Chcemy maksymalnie uprościć i zwiększyć przejrzystość wszystkich procesów.
4. Zmiany zasad i regulaminów dla konkursów i turniejów i jasności przepisów. Został przygotowany i opublikowany nowy Kalendarz i Regulamin Rozgrywek Indywidualnych.
5. Pozyskiwanie sponsorów i koordynacja działań promocyjnych.
Zgłosiliśmy udział PZSQ w pikniku na błoniach PGE Narodowy 14 września 2019 z okazji Narodowego Dnia Sportu. Staramy się pozyskać sponsorów i zorganizować akcje promujące squash w całej Polsce.
Wszystkie zainteresowane kluby zachęcamy do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu poprzez organizacje lokalnych imprez takich jak: szkolenia, lekcje pokazowe, czy pikniki rodzinne.

Po wakacjach
Planujemy zorganizować Walne Zebranie (WZ)do 28.09.2019.
Zachęcamy wszystkie chętne kluby, które chciałyby wziąć udział w WZ, a tym samym mieć wpływ na kształtowanie i promocję squasha w Polsce do zgłoszenia się do PZSQ.