Już za cztery tygodnie, 7 czerwca odbędzie się uroczystość otwarcia Indywidualnych Mistrzostw Polski 2019 Polskiego Związku Squasha. Imprezę zainaugurują trzydniowe Mistrzostwa Juniorów, podczas których zobaczymy dzieci i młodzież z czołówki polskich rankingów juniorskich. Cztery dni później zostaną przeprowadzone Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów, gdzie swe umiejętności zaprezentują najlepsi polscy zawodnicy i zawodniczki. Indywidualne Mistrzostwa Polski zostaną przeprowadzone we wrocławskim klubie Wrocław Squash Club oraz na szklanym korcie usytuowanym w Centrum Handlowym Magnolia Park, gdzie dla publiczności zostaną ustawione trybuny.

Wyjątkowość tych zawodów to fakt, iż szklany kort będzie wykorzystywany do meczów turniejowych przez cały okres mistrzostw, a nie tylko do rozgrywania finałów. Stanie się zatem areną zmagań dla bardzo wielu zawodniczek i zawodników.

Przez cały czerwiec poza godzinami zawodów na szklanym korcie prowadzone będą pod okiem instruktorów zajęcia dla uczniów okolicznych szkół oraz lekcje pokazowe dla dzieci i dorosłych.

W trakcie weekendu pomiędzy Indywidualnymi Mistrzostwami Polski Seniorów oraz Drużynowymi Mistrzostwami Polski okazję do spróbowania swoich sił na szklanym korcie może mieć każdy ponieważ rozegrane zostaną turnieje kategorii B+ oraz C z dużą ilością spotkań finałowych rozgrywanych właśnie w Magnolia Park.

Indywidualnych Mistrzostw Polski 2019 będą również rozgrywkami cyklu turniejów WSF & PSA Satellite Tour. Zatem jest to świetna okazja do zdobycia punktów w światowym rankingu PSA.

Terminy zgłoszeń do turniejów upływają: 17 maja (IMP Junior) i 24 maja (IMP Senior).

W dniach 27–29 czerwca rozegrany zostanie Finał Drużynowych Mistrzostw Polski w Squashu. Na szklanym korcie oprócz najlepszych polskich zawodników będzie można zobaczyć graczy światowej czołówki.

Szklane korty były budowane między innymi na tle egipskich piramid lub na Grand Central Station w Nowym Jorku. Dzięki ustawieniu 'szklanki' widzowie będą mogli oglądać mecze dosłownie z każdej perspektywy.

Więcej szczegółów dostępnych na stronie turniejowej oraz profilu facebookowym.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do przybycia na turnieje i kibicowania. W tych dniach będzie można nie tylko zobaczyć na żywo squashowe rozgrywki na najwyższym poziomie ale i samemu spróbować gry na całkowicie przeszklonym korcie ustawionym w Centrum Handlowym Magnolia Park.