DPD Dutch Junior Open 2019
W dniach 11-14 lipca w Amsterdamie rozegrano Turniej DPD Dutch Junior Open 2019 (Superseries ESF). W tym roku Polskich zawodników reprezentowała nieliczna ale rozwojowa grupa z Akademii Squasha Legii Warszawa. Legia wystawiła trójkę zawodników (Mateusz (Mati) i i Szymon Lohmann w kategorii BU11 i Antoni Jakubiec w Bu15).
W tym roku na turniej DPD Dutch Junior Open 2019 zgłosiła się rekordowa liczba (515) zawodników.  Nasza trójka trenowała w Warszawie do samego końca pod okiem Natalii Ryfy, Piedro Schweertmana i Łukasza Stachowskiego.
Szymek w pierwszej rundzie pokonał Walijczyka (Aled Lloyd Davies [9/16]3-1, potem Anglika (Ali Khalil [9/16]3-0, aby w półfinale przegrać z zawodnikiem z USA (Omair Athar [3/4])  po walce 1-3 i ostatecznie zagrać świetny mecz o 3 miejsce z Irańczykiem (Kousha Moslehi [5/8])i wygrać go 3-1 (11-7, 13-11, 9-11 i 11-9). W 4 secie Szymon przegrywał 6-9, aby podnieść się i zwyciężyć 11-9, odnosząc tym samym największy sukces w swojej dotychczasowej karierze w kategorii do lat 11.
Mati (najmłodszy uczestnik turnieju) miał pechowe losowanie, gdyż w pierwsze rundzie trafił na późniejszego zwycięzcę tej kategorii zawodnika z Egiptu (Adham Wael [9/16]) z którym przegrał 3-0 po bardzo zaciętej walce. Następnie pokonał 3-0 Samuel Blumberg [9/16] z Anglii; aby w kolejnej rundzie przegrać z Ethan Lecordier [9/16] z Francji 1-3. I ostatni mecz zwycięski 3-0 z Aled Lloyd Davies [9/16] z Walii (który w pierwszej rundzie przegrał z Szymonem)  i ostatecznie 11 miejsce.
Antoś (pierwszy jego turniej zagraniczny w kat. BU15 do której przeszedł w maju 2019), miał w kategorii aż 88 zawodników. Rozpoczął turniej od dwóch porażek, najpierw z zawodnikiem z Egiptu, a potem z zawodnikiem z USA, który potem wygrał już wszystkie mecze do końca. Następnie przyszedł zwycięski mecz z zawodnikiem z Holandii 3-0, aby w kolejnym dniu przegrać z zawodnikiem ze Szkocji 1-3 oraz z kolejnym graczem z USA również 1-3. Na koniec po świetnej walce pokonał zawodnika z Holandii 3-1 pokazując ogromny charakter i wolę walki.
Polska ekipa bardzo chwali organizację turnieju sprawną i przyjazną dla uczestników. Obiekt - który posiada 21 kortów – z restauracją, zapleczem wystarczającym do tego by przyjąć tak wielu zawodników i dać im komfort przygotowania się do gry i samego rozgrywania meczów. Każda kategoria wiekowa miała możliwość zagrania na korcie głównym z transmisją online. 

Polską ekipę wspierała online Natalia Ryfa prowadząc coaching w decydujących meczach.

Gorące gratulacje dla naszych młodych reprezentantów!!!

relacja i zdjęcia (c)Marcin Lohmann